Design Excellence Winners

Cole Bennette, ARC Intermediate 4
Instructor: John Blood
Meg Bunke and Davis Richardson, Advanced Design
Instructor: Sofia Krimizi and Kyriakos Kyriakou
Jacob Dasuta, ARC Intermediate 4
Instructor: Juan Jofre-Lora
Adrianne Kartachak, LAR 695 Design Studio IV
Instructor: Phoebe Lickwar
Christian Lopp, ARC Vertical
Instructor: Michael Benedikt
Yi Song, Advanced Design
Instructor: Gabriel Díaz Montemayor

Design Excellence Nominees

Ashley Chen, ARC/ARI Design II Foundation
Instructors: Francisca Aroso, Mike McCall, Smilja Milovanovic-Bertram, and Joyce Rosner

Nicole Dow, ARC/ARI Design II Foundation
Instructors: Francisca Aroso, Mike McCall, Smilja Milovanovic-Bertram, and Joyce Rosner

Anisha Kamat, ARC/ARI Design II Foundation
Instructors: Francisca Aroso, Mike McCall, Smilja Milovanovic-Bertram, and Joyce Rosner

Arthur Lam, ARC/ARI Design II Foundation
Instructors: Francisca Aroso, Mike McCall, Smilja Milovanovic-Bertram, and Joyce Rosner

Curtis Lechner, ARC/ARI Design II Foundation
Instructors: Francisca Aroso, Mike McCall, Smilja Milovanovic-Bertram, and Joyce Rosner

Miguel Magtaan, ARC/ARI Design II Foundation
Instructors: Francisca Aroso, Mike McCall, Smilja Milovanovic-Bertram, and Joyce Rosner

Wen Wen, ARC/ARI Design II Foundation
Instructors: Francisca Aroso, Mike McCall, Smilja Milovanovic-Bertram, and Joyce Rosner

Chandler Householder, ARC Intermediate 2
Instructor: Dean Almy

Josiah Chopin, ARC Intermediate 2
Instructor: Simon Atkinson

Anna Parkison, ARC Intermediate 2
Instructor: Elizabeth Farrell

Vasily Sufuev, ARC Intermediate 2
Instructor: Jean-Pierre Trou

John Katada, ARC Intermediate 4
Instructor: Judy Birdsong

Grayson Shepard, ARC Intermediate 4
Instructor: Jeffrey Blocksidge

Blake Ahart, ARC Intermediate 4
Instructor: John Blood

Xie Maggie Hill, ARI 520L Design IV – Interiors
Instructor: Nerea Feliz

Alivia Green and Monika Husodo, ARI 530T Design VI - Interiors
Instructor: Allison Gaskins

Maarten Janssens, ARC Vertical
Instructor: Elizabeth Danze

Kevin Rivera Samuel, ARC Vertical
Instructor: Matt Fajkus

Ezekiel Jones, ARC Vertical
Instructor: Cisco Gomes

Stephanie Almendares, ARC Vertical
Instructor: Igor Siddiqui

Megan Rider, ARI Vertical
Instructor: Igor Siddiqui

Stefan Brits, Digital Drawing & Fabrication
Instructor: Danelle Briscoe

June Landenburger, LAR 682T Design Studio II
Instructor: Adam Barbe

Ian Beals, Advanced Design
Instructor: Kevin Alter

Savannah Simenhoff, Advanced Design
Instructor: Danelle Briscoe

Hannah Saji, Advanced Design
Instructor: Coleman Coker

Laura Atlas, Emilie Twilling, and Yifan Xing, Advanced Design
Instructor: Barbara Hoidn

Winn Chen, Benjamin Polzer, and Daniel Scott, Advanced Design
Instructor: Benjamin Ibarra Sevilla

Paul Hazelet, Advanced Design
Instructor: Clay Odom

Natalie Aveller, Raymon Castro, and Johan Cheah, Advanced Design
Instructor: Igor Siddiqui

Chinh Pham, Advanced Design
Instructor: Tom Tornbjerg

Andrew Garden, Advanced Design
Instructor: Nichole Wiedemann

Kerry Frank and Danielle Ndubisi, Comprehensive ARC Advanced Design
Instructor: Michael Garrison

Autusa Behroozi and Semin Park, Comprehensive ARC Advanced Design
Instructor: Martin Hättasch

Aaron McMurry and Josh Melton, Integrative ARC Advanced Design
Instructor: Uli Dangel

Claire Townley, Wood Design
Instructor: Mark Maček